Понеділок, 2024.12.23, 14:18
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гость | RSS

Ми в контакті
Робота в інтернеті
Меню сайту

Інформація
Переважна частина інформації прихована для того щоб побачити більше та мати змогу коментувати та додавати свою інформацію зареєструйтесь.

Форма входу

Категорії розділу
Розваги [4] Наука [0]
Відпочинок [0] Мистецтво [0]
Інше [2] Трагедії [2]

Наше опитування
Скільки ви витратили на обладнання дому газом?
1. до 10 000 грн.
2. від 15 000 грн до 20 000 грн
3. від 10 000 грн до 15 000 грн
4. від 45 000 грн до 50 000 грн
5. від 20 000 грн до 25 000 грн
6. від 25 000 грн до 30 000 грн
7. від 30 000 грн до 35 000 грн
8. від 35 000 грн до 40 000 грн
9. від 40 000 грн до 45 000 грн
Всього відповідей: 10

Пошук

Головна » 2011 » Жовтень » 21 » СЛАВСЯ, ЯРУНСЬКИЙ РОДЕ!
12:49
СЛАВСЯ, ЯРУНСЬКИЙ РОДЕ!

СЛАВСЯ, ЯРУНСЬКИЙ РОДЕ!

У неділю, 16 жовтня, у Яруні відзначили День села. Це свято за своїм змістом дуже подібне на день народження людини. Але цього разу іменинником був населений пункт з багатою історією, давніми культурними традиціями, розмаїтим трудовим сьогоденням. Понад дві години у залі районного Будинку культури лунали пісні, виголошували гарні побажання селу і його людям.

На сцені закладу культури знаходився самодіяльний колектив на чолі із його відомим керівником Ю. Лагасюком. Радували око барвисті народні костюми, милували слух чудові пісні.

Коли ж почався Ярунь? Односельчанам про це розповіли вчитель місцевої школи, краєзнавець Т. Петько, голова ветеранської організації А. Янчук.

Селу вже понад 500 років. А люди жили у цьому місці ще з більш давнього часу. Різноманітні археологічні знахідки підтверджують це. Знаряддя праці з кам’яної доби свідчать про землеробські заняття тодішнього населення. Ярунь знаходиться на берегах трьох річок. Щодо назви села, то у перекладі із санскриту вона означає «героїчний». Під час визвольної війни 1648-1654 років ярунці підтвердили сміливість своєї вдачі. Вони взяли участь у розгромі польського замку у Звягелі, потім воювали у складі Звягельського козацького полку. Нелегкою була доля волелюбних предків. 142 двори нараховувалось у Яруні на початку визвольної війни, а після її закінчення залишилось тільки 10.

Завзятий ярунський люд твердо тримався свого звичаю. Збігли, наче каламутна вода, і монгольська, і литовська, і польська, і німецька окупації. Жителі плекали рідне слово, розвивали культуру.

Характерно, що зі святкової сцени зачитали кілька вітальних телеграм з віршованими текстами. З Тернополя таке емоційне послання на свою малу батьківщину відправив уродженець Яруня письменник, кандидат фізико-математичних наук Валерій Дідух.

З його книгами земляки мали змогу ознайомитись у фойє Будинку культури. Валерій Дмитрович пише вірші, він – автор кількох історико-краєзнавчих розвідок. Згадували під час святкового відзначення багатьох інших знаних ярунців. Ними по праву гордиться село. Це – міністр автомобільної промисловості колишнього СРСР М. Волосов, літературознавець, доктор філологічних наук С. Заїка, письменник Я. Стецюк, доктор фізико-математичних наук Л. Дідух, фронтовий хірург, заслужений лікар України В. Мозолевський, заслужений лікар України Ю. Вайсберг, батько та сини Дем’янчуки (Степан Якимович – засновик вузу, Анатолій Степанович – ректор університету, Юрій Степанович – кандидат історичних наук).

Ярунці оплесками зустріли виступ свого відомого працелюба, хлібороба з великої літери, Героя Соціалістичної праці Степана Гавриловича Сидорчука. Таких людей дало поліське село світові!

Сьогоднішній день Яруня – багатий добрими справами. У селі функціонує технікум землевпорядкування, де навчається понад 300 студентів. В Україні є тільки один середній навчальний заклад такої спеціалізації. Наступного року технікум, що починався із землемірної школи, відзначить своє сторіччя. З нагоди дня села грамотами і преміями відзначили ряд колективів кафе, магазинів, навчальних закладів, господарств, які роблять значний внесок у розвиток Яруня, зразково обслуговують людей.

Своє­рідний колорит святу села додав приїзд новітніх козаків-реєстровиків Житомирського обласного товариства на чолі з отаманом О. Дроздюком. Козаки взяли участь в урочистій частині, у церковній відправі біля пам’ятного знака учасникам визвольної війни 1648-1654 років. Козацьке журі визначало переможців козацьких забав, які відбулися на стадіоні технікуму. Два студентські курені – «козаки» і «червона калина» –змагались у фізичній вправності та розвагах. Реєстровики вручили молоді подарунки, закликали вступати до козацького товариства. Таким чином день села став уроком виховання і місцевого, і великого патріотизму. Спортивна частина свята завершилась футбольним матчем між командами Яруня та Барвинівки. Господарі перемогли з рахунком 6:1.

У залі районного Будинку культури прозвучала пісня про Ярунь, слова якої написала Н. Петрук, а музику – Ю. Лагасюк. У цій пісні був рядок «моє село – найкраще у світі». Ці слова не можна вважати перебільшенням. Так влаштована людина. Що їй найдорожче з дитинства, то вона і називає найкращим.

День села у Яруні вдався. Велику роботу щодо організації свята провів сільський голова С. Жук. Яруню везе на ініціативних очільників громади. Вагомий доробок добрих справ і в активі його попередників – П. Янчука, В. Кізяк, Р. Байди, М. Бовсунівського. Свято не обминуло своєю увагою керівництво району, яке надіслало ярунцям вітання. У заходах узяли участь заступники голови райдержадміністрації Н. Даниленко і С. Остапченко, депутати районної ради В. Гончарук і М. Кузнець.

 

Анатолій ПОЛІЩУК.
Фото Ігоря БОРЕМСЬКОГО.

Категорія: Розваги | Переглядів: 3102 | Додав: Admin | Теги: Ярунь
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форум
Натисніть для переходу

Календар
«  Жовтень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів

Підтримали сайт

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024